XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018

Przeżywamy  10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Pakistanie. Modlimy się w int. tego kościoła.

W czwartek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – jak w niedzielę. Nieszpory żałobne w kościele św. Marcina o godz. 14.00, a potem przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 16.30 w kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami.

W piątek wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Na  cmentarzu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 lecz o godz. 15.30. Wcześniej, o godz. 15.00 na cmentarzu rozpoczniemy procesję żałobną z wypominkami. Wypada w tym dniu rocznica śmierci ks. prałata Juliana Bożka. Msza św. w jego intencji na cmentarzu o godz. 15.30.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu.

Ze względu na sprawny dojazd do cmentarza Burmistrz Gminy Krzeszowice zarządza w dniach od 31.10 do 2.11 jednokierunkowy ruch kołowy od ul. Grunwaldzkiej ulicą Chłopickiego w kierunku cmentarza potem ul. Śmiałka do ul. Parkowej w stronę ul. Grunwaldzkiej. Ruch na ul. Parkowej będzie jednokierunkowy od ul. Nowa Wieś i od ul. Śmiałka.

W listopadzie o godz. 17.30 w kościele – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Grupa charytatywna działająca przy naszej parafii serdecznie zaprasza na spotkania parafian pod nazwą „Dobra Sobota”. Będą to spotkania w każdą pierwszą sobotę miesiąca, na każde z nich jest zaproszona każda chętna osoba. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę 3 listopada o godz. 15:00 w kaplicy bocznej. Będzie to „Dobra Sobota z dobrym filmem”, w czasie której nie tylko obejrzymy dobry Film, ale również będzie szansa na spotkanie przy kawie i drobnym poczęstunku. Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na wiek.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Kwiatowej, Modrzewiowej, Podleśnej, Reymonta i Szarych Szeregów. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.