XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2017

W środę wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. – jak w niedzielę. Nieszpory 0 godz. 14.00 w kościele św. Marcina, później przejście na cmentarz. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu, a o godz. 15.00 Msza św. O godz. 16.30 w kościele nie będzie już nabożeństwa różańcowego z wypominkami. Msza w Kościele o 17.00.

W czwartek wypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym roku na cmentarzu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 lecz o godz. 15.30. Wcześniej, o godz. 15.00 na cmentarzu rozpoczniemy procesję żałobną z wypominkami. W tym dniu wypada rocznica śmierci ks. prałata Juliana Bożka. Msza św. w jego int. na cmentarzu o godz. 15.30.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Prosimy składać śmieci w nowej części cmentarza – do kontenera: szkło, plastiki, natomiast kwiaty, trawę i liście obok kontenera. Na niektórych grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie  z ks. proboszczem. Tym grobom grozi likwidacja, nawet, jeśli ta kartka zostanie usunięta i położona na innym grobie.

Ze względu na sprawny dojazd do cmentarza Burmistrz Gminy Krzeszowice zarządza w dniach od 31.10 do 2.11 jednokierunkowy ruch kołowy od ul. Grunwaldzkiej ulicą Chłopickiego w kierunku cmentarza potem ul. Śmiałka do ul. Parkowej w stronę ul. Grunwaldzkiej.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W listopadzie o godz. 17.30 w kościele – różaniec za zmarłych z wypominkami.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w kościele św. Marcina.

W dniu dzisiejszym wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej działającej w naszym mieście, na placu przed kościołem prowadzą kwestę na zakup drogiego sprzętu ratującego życie i zdrowie ludzkie.
W sobotę, 4 listopada, odbędzie się czuwanie modlitewne w Czernej. Szczegóły w gablotce parafialnej.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyła ofiarę rodziny z ul. Długiej(3), Majowej, Podleśnej, Na Wzgórze i Żbickiej(5) . Serdeczne Bóg zapłać.