XXX Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy uroczystość odpustową w naszej parafii. Suma odpustowa ku czci św. Jana Pawła II w nowym kościele o godz. 11.00.

Ogłoszenia parafailane XXX Niedziela zwykła

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W czwartek po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.30 w Domu Parafialnym przy Kościele św. Marcina spotkanie Kręgu biblijnego. Serdecznie zapraszamy.

Parafie św. Marcina i św. Jana Pawła II organizują „Orszak Świętych” w celu zaangażowania dzieci w tematykę Wszystkich Świętych. Dzieci przebierają się za świętego i umieją powiedzieć o nim kilka słów. W strojach przychodzą na Mszę Świętą w niedzielę, 30 X, o 11.00 do kościoła św. Marcina lub św. Jana Pawła II, skąd po Eucharystii w uroczystych orszakach przejdą na krzeszowicki rynek, gdzie nastąpi prezentacja świętych.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (3), Grunwaldzkiej, Majowej, Targowej, Szarych Szeregów (3), Żbickiej . Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
Piątek – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

●●●

28 października (piątek), od godz. 12.00 do 13.00 odbędzie się na placu przed kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD… itp.). Za uzyskane z tego złomu pieniądze pomożemy misjom katolickim w świecie. Przy okazji oczyścimy domy z niepotrzebnego sprzętu. Zbiórką zajmuje się firma Green Office Ecologic, która działa wspólnie z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Zarząd Stowarzyszenia Porozumienie Podkrakowskie Koło Terenowe w Krzeszowicach serdecznie zaprasza Seniorów na uroczystą inaugurację Podkrakowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rok akademicki 2016/2017 w Krzeszowicach, która odbędzie się w piątek 28 października 2016 roku o godz. 16.00 w Liceum Ogólnokształcącym w Krzeszowicach, ul. Ogrodowa 3, I p. Podczas inauguracji odbędzie się koncert Pani Lucyny Ordon-Klimczak, artystki Opery Krakowskiej, która wykona najpiękniejsze utwory Hanki Ordonówny i Anny German. Wstęp wolny