XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

Dzisiaj wypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Również dziś wypada drugi Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity, przed  wyjściem z kościoła ministranci kwestują na rzecz ubogich.

Parafia św. Marcina organizuje 11. dniową pielgrzymkę na Bałkany: Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Macedonii i Serbii. Po drodze nawiedzimy następujące miejsca: Marija Bistrica – Medjugorje – Dubrownik – Budva – Kotor – Svety Stefan – Cetinje – Szkoder – Kruje – Durres – Tirana – Ohryda – SkopjeMonastyr Zica – Belgrad. Zgłoszenia u ks. Dziekana Andrzeja Szczotki.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Targowej i Żbickiej . Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

Wtorek          – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

Środa             – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

Czwartek       – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

Sobota           – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera
i towarzyszy