18 niedziela zwykła – Przemienienie Pańskie

Dzisiaj o godz. 16.15 zmianka tajemnic różańcowych, Składka dzisiejsza jest przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

Jutro z naszej parafii wyrusza pielgrzymka piesza na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą świętą w naszym kościele o godz. 12.00.

W następną niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O 16.30 nieszpory, następnie Msza św. z kazaniem fatimskim i procesją po kościele, po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski.

W przyszłą niedzielę Grupa Charytatywna rozpoczyna zbiórkę artykułów szkolnych I papierniczych. Można je będzie składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła do niedzieli 27.08 włącznie. Zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym dzieciom  z naszej parafii. Za wszystkie złożone dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(2), Grunwaldzkiej, Powstańców Śląskich, Wyzwolenia, Żbickiej(2), z ul. Sportowej w Brzezince, z Czułowa, i os. Ogrodowego w Krakowie.  Serdeczne Bóg zapłać.

Wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy

Sobota – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela pisze m.in. problemie alkoholizmu w Polsce, współczesnych sektach oraz polecamy dodatek bliżej życia z wiarą. W Gościu Niedzielnym znajdziemy artykuł o Ziemi Świętej, życiu eremitów i ważnej roli błogosławieństwa.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Anna Mojska, Helena Lacher i Zdzisław Chochół  …… wieczny odpoczynek.