IV Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj o godz. 10.00 w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej. Pierwszy termin – godz. 10.00, drugi – 10.15. Zespół ten zaprasza chętnych do włączenia się w działalność charytatywną.

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową, którą odprawiamy w piątki  o 17.15.

W poniedziałek, wtorek i środę odbędą się rekolekcje dla szkoły podstawowej (w starym kościele) i gimnazjum (w nowym kościele).

▬ dla klas IV – VI szkoły podstawowej od godz. 9.50 św. Marcin

▬ dla klas I – III szkoły podstawowej od godz. 8.00 św. Marcin

▬ dla gimnazjum o godz. 13.45. św. Jan Paweł II

Straż Honorowa zaprasza w Wielkim Poście do kościoła św. Marcina na Nabożeństwo do Matki Bożej Bolesnej w każdą środę o godz. 16.00.

W sobotę, 1 kwietnia będzie czuwanie modlitewne w Czernej. Bliższe informacje w gablotce.

W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał przed naszym kościołem caritasowskie baranki. Cena – 6 zł. (można również złożyć ofiarę na dzieła charytatywne w naszych parafiach). Zespół w ubiegłą niedzielę zebrał na dzieła miłosierdzia przed nowym i starym kościołem 5223 zł.(2240) ( Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za ofiarność.)

W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 – zmianka różańcowa, a o 16.00 Gorzkie Żale. W przyszłą niedzielę składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Słonecznej i Żbickiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego organizuje dla swoich członków straży i parafian wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd w Wielki Piątek, 14.04.2017 r. o godz. 3.00 z placu przed kościołem. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.