II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

II Niedziela WielkanocnaDzisiaj jest druga niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. O godz. 16.30 – zmianka różańcowa. Zapraszam wszystkich kto chciałby należeć do Żywego Różańca (męskiego czy żeńskiego) i podejmie się codziennego odmawiania jednego dziesiątka (jednej tajemnicy),  dzisiaj do kościoła na zmiankę o godz. 16.30.

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budowę naszego Kościoła.

Jutro wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca). Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Chętnych do podjęcia duchowej adopcji zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek, o godz. 7.00.

 W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Kręgu Biblijnego  w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina.

W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

W piątek o godz. 18.30 odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla narzeczonych, którzy spisali już protokół przedślubny.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej i Żbickiej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W dniach od 25. lipca do 1. sierpnia 2016 r. odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, na które przybędzie w pielgrzymce papież Franciszek. Prosimy, aby ci, którzy mają możliwość przyjęcia w swoim domu 2-4 pielgrzymów na nocleg, pobrali sobie deklarację ze stolika z gazetami, a wypełniwszy jej odcinek, złożyli go na tacę w kościele lub w zakrystii albo w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej, który prowadzi bardzo pożyteczną działalność charytatywną w naszej parafii, lub na Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Na stoliku wśród gazet znajdują się kartki z bliższą informacją na ten temat i numerem konta bankowego.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach zwrócił się do Parafii z prośbą o przypomnienie o składaniu wniosków o uzyskanie świadczeń 500+. Bliższe informacje w gablotce parafialnej.

Centrum Kultury i Sportu zaprasza na wernisaż wystawy prof. Czesława Dźwigaja „Continuum tetryptyk malarski”8 kwietnia (piątek), godz. 19.00. Bliższe informacje na plakatach.