III Niedziela Wielknocna

Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocna Parafia św jana Pawła II w Krzeszowicach

Od jutra rozpoczyna się miesiąc Maryjny i nabożeństwa majowe, które odprawiamy  codziennie o 17.30, a w niedziele o 16.30. zapraszamy.

W środę, 3 maja, wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 18.00 Msza św. dla Maturzystów w kościele św. Marcina.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina w ramach przygotowania do Bierzmowania dla klas I i II gimnazjum, a także dla wiernych, Oaza poprowadzi nabożeństwo Drogi Światła, poświęcone rozważaniu spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszym kościele będzie Msza Święta Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klas czwartych przyjdą do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca. O godz. 12.00 Msza św. Odpustowa ku czci św. Stanisława BM u Księży Misjonarzy na Nowej Wsi

Także w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych w salce przy kościele św. Marcina. O 16.00 odbędzie się zmianka różańcowa, a składka w tym dniu jest przeznaczona na budowę naszej świątyni.

Parafia nasza zaproszona jest na Nowennę ku czci św. Stanisława BM do katedry wawelskiej we wtorek, 2 maja o godz. 17.30. Będzie podstawiony autokar przed kościołem św. Marcina. Wyjazd o godz. 16.00. Chętni mogą się wpisać na listę w zakrystii lub w kancelarii.

W minionym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Modrzewiowej, Polaczka, Okrężnej, Żbickiej i Tenczynka. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W ubiegłą niedzielę na kweście przed naszym kościołem zebrano na Syrię 3863 zł. Serdecznie dziękujemy Ofiarodawcom i  Zespołowi Charytatywnemu.

Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Wtorek         – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek      – święto św. Floriana, męczennika, patrona m. Krakowa, hutników i strażaków

Piątek           – wspomnienie bł. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana

Sobota          – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

●●●

Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach informuje, że zapisy dzieci do klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/2018 Szkoły Podstawowej będą dokonywane w sekretariacie szkoły przy ul. Długiej 22. Więcej informacji w gablotce parafialnej i na stronie internetowej szkoły www.gimnazjumkrzeszowice.pl