Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu (26 II 2023 r.)

Dzisiaj zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale, które odprawiamy w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, a w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 17.15.

Dzisiaj młodzież oazowa zaprasza wszystkich na Wieczór Adoracji, który rozpocznie się po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

Zapisy na nocne czuwanie na Jasnej Górze do 5 marca.

Rozpoczynamy sprzedaż wielkanocnych baranków Caritas. Można je nabyć codziennie przez cały Wielki Post w prawej nawie kościoła w cenie 8 zł. Przy tej okazji można również złożyć ofiarę na pomoc potrzebującym w naszej parafii.

W środę 1 marca na Mszy Świętej o godz. 18:00 odbędzie się poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci I Komunijnych.

W czwartek 2 marca spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Prosimy zgłaszać chorych na wyjazd pierszopiątkowy od godz. 9.00

W następną niedzielę zmianka różańcowa o godz. 15.30, a składka będzie przeznaczona na inwestycje kościelne.

Z tyłu kościoła po lewej stronie znajduje się skarbonka na jałmużnę postną. W tym roku całość jałmużny zostanie przeznaczona na leczenie Zosi Mędrali z Krzeszowic.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Na Skarpie, Szarych Szeregów, Żbickiej(2) i z ul. Wielopole w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Sobota – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Kopalni Wapienia „Czatkowice” zaprasza na akcję krwiodawstwa w poniedziałek 27 lutego 2023 w godz. 9.00 – 12.00 na Sali widowiskowej na terenie Kopalni.

Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Krzeszowicach ogłasza rekrutację do przedszkola na rok szkolny 2023/2024 w terminie od 1 do 15 marca do godz. 15.00.

Również dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Krzeszowicach ogłasza zapisy na nowy rok szkolny w dn. 1-15 marca br. Szczegóły i wnioski rekrutacyjne dostępne są w szkole i na stronie internetowej.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do Pana i wyprowadziliśmy
z naszego Kościoła śp. Antoniego Mamaka…… wieczny odpoczynek…..