Ogłoszenia Duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia (16 IV 2023 r.)

Dzisiaj wypada druga niedziela Wielkanocna. „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny. Dlatego ta niedziela jest ustanowiona Świętem Miłosierdzia Bożego, w tym roku pod hasłem „skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni”. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach obchodzona jest uroczystość odpustowa.

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kościele będzie Godzina Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozważaniami.

W środę 19 kwietnia spotkanie Wspólnoty Dorosłych. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w kościele, serdecznie zapraszamy także nowe osoby.

W następną niedzielę 23 kwietnia Oaza Młodzieży zaprasza na Wieczór Adoracji o godz. 18.00. Rozważania w ciszy będą przeplatane modlitewnym śpiewem.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Różanej Doliny, Słonecznej, Wężyka,                    z os. Ogrodowego w Krakowie i z Niemiec. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela artykuł o miłosierdziu w praktyce oraz o jego wpływie na małżeństwo. Natomiast Gość Niedzielny pisze o trzech sposobach praktykowania miłosierdzia oraz problemie niewiary – skąd się bierze i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi.

We wtorek 18 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Herbowej w Urzędzie Miejskim przy ul. Grunwaldzkiej, odbędzie się Specjalne Spotkanie dla mieszkańców gminy Krzeszowice w sprawie dotacji oraz wymiany źródeł ciepła.

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Marian Zalewski…..  Wieczny odpoczynek……