Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu (20 III 2022 r.)

Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00, a po Mszy, o godz. 18.00 nasza Wspólnota Oazowa zaprasza na Wieczór Adoracji. Czas rozważań w ciszy będzie przeplatany modlitewnym śpiewem.

W piątek 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będzie to zarazem dzień kiedy Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do wspólnego trwania na modlitwie. O godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa z Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie o 17:00 w duchowej łączności z papieżem, biskupami na całym świecie i z całym Kościołem odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Maryi, a o 17:15 odprawimy Drogę Krzyżową, którą poprowadzi nasza młodzież oazowa. Głównym tematem i intencją modlitwy będzie prośba o pokój.

W Uroczystość Zwiastowania, która jest obchodzona, jako Dzień Świętości Życia można podjąć duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji w piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00. Na ławce przy wyjściu można wziąć deklarację do duchowej adopcji

Cały czas trwania zbiórka darów, z których część jest przeznaczona dla uchodźców przebywających na terenie naszej parafii, a część jest wysyłana transportami bezpośrednio na Ukrainę. Od tego tygodnia część darów będzie również przeznaczona na coroczne paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Zbieramy żywność trwałą, środki czystości, materiały opatrunkowe i leki. Wszystkie dary można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła. Za wszystkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Rozprowadzamy wielkanocne baranki Caritas. Można je nabyć codziennie w okresie Wielkiego Postu. Cena baranka to 7 zł.

Z tyłu kościoła po lewej stronie jest również skarbonka przeznaczona na jałmużnę postną. W tym roku w całości zostanie ona przekazana na pomoc Ukrainie i uchodźcom.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul: Brzeziny, Dąbrowskiego, Długiej(2), Powstańców Śląskich, Szarych Szeregów, Żbickiej i z Miękini. Serdeczne Bóg zapłać.