Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu (18 XII 2022 r.)

Dziś Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych. Dochód jest przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.

Dziś na Mszy Świętej o godz. 11:00, harcerze przekażą Światełko Betlejemskie. Będzie można je zabrać do domu przed i po Mszach Świętych do 24 grudnia włącznie. Należy mieć swój znicz. Serdecznie zachęcamy.

Dziś o godz. 18:00 Oaza Młodzieży zaprasza na Wieczór Adoracji. Rozważania w ciszy będą przeplatane modlitewnym śpiewem.

Przygotowujemy się świąt Bożego Narodzenia. Skorzystajmy ze spowiedzi św.   Można z niej skorzystać  we wtorek, środę  od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.00. W CZWARTEK spowiedź w naszej parafii będzie od 16.00 do 21.00 z przerwą od 18.00 do 19.00. Będzie spowiadało 7 księży. Komunię św. będziemy rozdawać co pół godziny.

W środę 21 grudnia o godz. 19:00 spotkanie do bierzmowania dla uczniów kl. VI, VII oraz VIII. Zapraszamy.

W najbliższy piątek 23 grudnia wypada IV piątek miesiąca Nabożeństwo do Miłosiernego Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.

Zakończenie Rorat w sobotę 24 grudnia o 7:00. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę wypada wigilia Bożego Narodzenia. Wspomnimy Adama i Ewę. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Rodziny spotkają się na wigilijnej wieczerzy. W imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje.

Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu, a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę.

Msza św. pasterska o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki o 24.00 jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W Uroczystość Bożego Narodzenia. 25 grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz 25- i 50-lecia małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

Można nabyć jeszcze wigilijne świece w prawej nawie kościoła. Cena małej świecy wynosi 9zł a dużej 15, można również złożyć przy tej okazji ofiarę na potrzebujących z naszej parafii.

Jeszcze tylko dziś trwa Adwentowa zbiórka żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła. Ze złożonych darów będą przygotowane świąteczne paczki dla potrzebujących osób z naszej parafii. Za wszelkie dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym roku wracamy do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Plan całej wizyty jest zamieszczony na naszych stronach internetowych. Plan od wtorku po świętach jest następujący: (plan kolędy dostępny jest w aktualnościach)

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej, Wyzwolenia, Żbickiej, z ul. Wielopole w Krakowie i Róża M.B. Kalwaryjskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

            W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Tadeusza Kuśnierza…… wieczny odpoczynek…..