Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna (8 V 2022 r.)

 

Dziś nabożeństwo majowe o 16.30, a w dni powszednie o 17.30. Zapraszamy wszystkich.

Obchody liturgiczne uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika są przeniesione na jutro. Ale dzisiaj o godz. 9.00 wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę z udziałem Episkopatu Polski.

W piątek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie od 17.30. W tym roku zmienimy trochę formułę nabożeństwa. O godz. 17.30 będą nieszpory, następnie o 18.00 Msza św. z kazaniem fatimskim i procesja. Po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Kazania na nabożeństwach Fatimskich będzie głosił wikariusz od św. Marcina ks. Łukasz Jachymiak. Zapraszamy wszystkich.

W następną niedzielę 15 maja o godz. 11:00 I Komunia Święta, zachęcamy do uczestnictwa w pozostałych Mszach Świętych. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.

W ramach organizowanej przez Caritas akcji „Paczka dla Ukrainy” Grupa Charytatywna zebrała 100 kg żywności oraz 107 szt. środków czystości. Za wszelkie złożone dary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 21.05. wyjazd o godz. 6.00 rano.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej(3), Nad Potokiem, Reymonta, Szarych Szeregów, Wrzosowej, Wyzwolenia, Żbickiej(2) i z ul. Sportowej w Brzezince. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Piątek     – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Sobota    – święto św. Macieja, apostoła

 

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Bronisławę Nowak ….. wieczny odpoczynek….