Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Męki Pańskiej (10 IV 2022 r.)

Przed kościołem Grupa Charytatywna rozprowadza stroiki świąteczne z których dochód jest przeznaczony dla rodzin potrzebujących w naszej parafii

Dziś również siostry z Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego rozprowadzają palmy z których dochód przeznaczony jest na misje kapucyńskie.

Również dziś w niedzielę Palmową, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja do kościoła. Na rynku ok 12.15 konkurs palm.

Dziś o  19.00 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Przejdziemy z kościoła św. Marcina ul. Parkową, Szkolną i Żbicką do naszego kościoła. Zapraszamy.

W najbliższy wtorek o godz. 18:00 spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

Podczas Gorzkich Żali dzisiaj będzie składka na kwiaty do Bożego Grobu.

Przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Skorzystajmy ze spowiedzi św. Nie będzie całodziennej spowiedzi przedświątecznej z udziałem księży z naszego dekanatu. Ze spowiedzi można korzystać w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 18.30. ponadto będziemy spowiadać we wtorek od godz. 19.00 do 20.30.

Niedziela Palmowa wprowadza nas w liturgię Wielkiego Tygodnia.

W Wielki Czwartek uczcimy pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgię wielkoczwartkową rozpoczniemy o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Koronka do miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a po niej rozpoczniemy liturgię wielkopiątkową. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00.  O godz. 21:00 nasza młodzież oazowa zaprasza na Misterium Męki Pańskiej pt. „Ludzkie twarze cierpiącego Chrystusa”

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów przed kościołem o godz.: 9.00, 9.30, 1000, 10.30 1100, 1130, 1200, 1230, 1300. Święcenie pokarmów w Żbiku o godz. 11.00, a w Czatkowicach Górnych  o godz. 12.00. Od godz. 15.00 czuwanie przy grobie poprowadzi schola. Liturgię wielkosobotnią rozpoczniemy o godz. 18.00 i zakończymy ją procesją rezurekcyjną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia.

W ubiegłym tygodniu złożyły ofiarę na budowę kościoła i plebanii oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej, Okrężnej(2), Wyzwolenia, Zacisze, Żbickiej, z Czułowa, z os. Ogrodowego w Krakowie, z ul. Wielopole w Krakowie i Róża św., Jana Pawła 2. Ofiarodawcom składamy podziękowania.