Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu (21 III 2021 r.)

Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz ręcznie wykonanych stroików świątecznych, który odbywa się dziś po każdej Mszy Św.  Całkowity dochód z kiermaszu jest przeznaczony na cele charytatywne w naszej parafii.

Trwa wielkopostna zbiórka żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać w pudłach z tyłu kościoła. Zbiórka potrwa do przyszłej niedzieli włącznie, a z przyniesionych darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób potrzebujących w naszej parafii.

W Czwartek wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Można podjąć tego dnia duchową adopcję. Polega ona na tym, że przyjmuje się w modlitewną opiekę jedno dziecko, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitwą ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy, a więc na czas przebywania dziecka w łonie matki od chwili poczęcia do urodzenia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje do duchowej adopcji są na ławce pod chórem.

W najbliższą sobotę (przed Niedzielą Palmową) od godz.9.00 będziemy odwiedzać chorych ze spowiedzią i Komunią św., którzy nie wychodzą z domu. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Również w sobotę o godz. 12.00 będzie w naszym kościele odprawiona uroczysta Msza św. z obrzędem przyjęcia nowych lektorów. Mszę św. odprawi diecezjalny moderator Liturgicznej Służby Ołtarza ks. Ryszard Kilanowicz.

W przyszłą niedzielę – Palmową, na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm przed kościołem i procesja wejścia. Nie będzie konkursu palm.

W następną niedzielę siostry z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będą rozprowadzały palmy do poświęcenia a dochód będzie przeznaczony na misje kapucyńskie.

W Niedzielę Palmową 28 marca po Mszy Świętej o godz. 11:00 odbędzie się rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Młodzi o św. Józefie”. Dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie przewidziane są nagrody i słodkie upominki.  Jednocześnie będzie to ostatni dzień wystawy w naszym kościele. Jeszcze raz wszystkich zachęcamy do zapoznania się z twórczością dzieci i młodzieży. 

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od soboty przed niedzielą Palmową o godz. 18.00 i trwać będą do wielkiego wtorku. Rekolekcje będą w formie skróconej. Zapraszamy wszystkich na nauki ogólne w wielki poniedziałek i wtorek na godzinę 18.00.

Rekolekcje poprowadzi ks Jacek Lasoń – misjonarz z Nowej Wsi.

W ubiegłym tygodniu  na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Dąbrowskiego, Długiej, Na Skarpie, Polnej, Sosnowej, Stopki, Szarych Szeregów, Żołnierzy Września, Żbickiej i Wielopole w Krakowie. Bóg zapłać.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do Pana i wyprowadziliśmy z naszego Kościoła śp. Władysława Macałkę i Bronisława Orskiego.  Wieczny odpoczynek……