Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu (26 III 2023 r.)

Dzisiaj po Mszy wieczornej o godz. 18.00 nasza młodzież oazowa zaprasza na Wieczór Adoracji. Rozważania w ciszy będą przeplatane modlitewnym śpiewem. Serdecznie zachęcamy!

W sobotę 1 kwietnie na Mszy Świętej o godz. 11:00 ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Jest to w przeddzień 18 rocznicy śmierci naszego Wielkiego Patrona św. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej Mszy Świętej, modlitwy za bierzmowanych i spotkania się ze świadkiem życia i śmierci największego z Polaków. Z tej racji od środy rozpoczniemy Triduum dla bierzmowanych o godz. 18.00 w Kościele.

W przyszłą niedzielę 2 kwietnia, będzie Niedziela Palmowa. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie palm, a po Mszy przejście na rynek gdzie będzie konkurs palm.

W niedzielę palmową podczas Gorzkich Żali będzie składka na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

W następną niedzielę siostry z trzeciego zakonu kapucyńskiego będą rozprowadzały palmy przed kościołem, a dochód będzie przeznaczony na misje kapucyńskie.

W tym roku przedświąteczne odwiedziny chorych będą w wielki wtorek od godz. 9.00. Bardzo prosimy zapisywać chorych do wielkiego poniedziałku w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Od następnej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje nasze parafialne które poprowadzi ks. Jerzy Pytraczyk, ojciec duchowny Krakowskiego Seminarium Duchownego

Program rekolekcji jest następujący:

Nauki ogólne w dni powszednie (poniedziałek, wtorek) o godz. 8.00 i 18.00.

— Nauka stanowa dla mężczyzn  w niedzielę o godz. 18.00.

— Nauka stanowa dla kobiet, w poniedziałek o godz. 9.00 i ok. 19.00.

Spowiedź rekolekcyjna i wielkopostna będzie  w Wielki Wtorek od godz. 16.00 do 21.00 z przerwą od 18.00 do 19.00.

Program rekolekcji jest wywieszony w gablotkach przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii (poniżej).

Również w niedzielę 2 kwietnia w rocznicę śmierci naszego patrona św. Jana Pawła II wyruszy drogami naszego miasta Droga Krzyżowa o godz. 19.00 z naszego kościoła.

Grupa Charytatywna zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików świątecznych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej na placu przed kościołem. Całkowity dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

Do przyszłej niedzieli włącznie trwa wielkopostna zbiórka żywności. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki czystości można składać do pudeł ustawionych z tyłu kościoła. Z przyniesionych rzeczy przygotowane zostaną świąteczne paczki dla potrzebujących osób z naszej parafii. Za wszystkie dary już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

REKOLEKCJE PARAFIALNE

ŚW. JAN PAWEŁ II – 2023

NIEDZIELA PALMOWA – 2.04.2023

11.00          NAUKI OGÓLNE