Ogłoszenia Duszpasterskie XXII Niedziela Zwykła (28 VIII 2022 r.)

Dziś wypada wspomnienie św. Augustyna.

W czwartek 1 września o godz. 8:00 zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krzeszowicach.

W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 6.30. do 7.00 oraz od 16.30 do 17.00.

           Prosimy zgłaszać chorych na pierwszy piątek. Wyjazd do chorych od 9,00.

W piątek 9 września o godz. 16:00  w salce na plebani odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie scholi. Serdecznie zapraszamy dziewczęta z kl. I-VI oraz osoby grające na instrumentach.

W piątek 9 września o godz. 19:00 w salce na plebani odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy. Serdecznie zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

W sobotę 17 września o godz. 9:00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Serdecznie zapraszamy chłopców z kl. I-VI oraz kandydatów na lektorów z kl. VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Od przyszłej niedzieli 4 września, Msza Święta o godz. 11:00 będzie szczególnie dedykowana najmłodszym. Zapraszamy wszystkie dzieci do kazań dialogowanych oraz zachęcamy do zbierania pamiątkowych obrazków.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.15 – zmianka różańcowa. Składka będzie przeznaczona na wykończenie kościoła i plebanii.

           Animatorzy trzeźwości z Krzeszowic zapraszają 2 września do Czernej na wspólną modlitwę w intencji osób uzależnionych. Program w gablocie.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Polnej, Powstańców Śląskich, Szarych Szeregów, Trzebińskiej i Pielgrzymi do Sanktuariów Świętokrzyskich. Serdeczne Bóg zapłać.

 

             Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła