XI Niedziela Zwykła

W oktawie Bożego Ciała, procesja eucharystyczna kościoła po Mszy św.
(z nabożeństwem czerwcowym), a dzisiaj o 16.30.

W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się zebranie Kręgu Biblijnego.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będąc w łasce uświęcającej i odmówiwszy akt oddania Sercu Jezusowemu („O, Jezu Najsłodszy…”), możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna po kościele.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi ks. Jan Leśniak z parafii św. Marcina. Życzymy mu potrzebnych łask Bożych i polecamy go Chrystusowi w naszych modlitwach. W tym dniu wypada też wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego – w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

W piątek Msze św. na zakończenie roku szkolnego:

godz. 8.00 dla młodzieży gimnazjalnej (w nowym kościele)

▬ godz. 8.00 dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (w starym kościele)

▬ godz. 10.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej (w starym kościele)

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej , Majowej i z Trzebini . Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Dziekan organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15 – 22 października. Koszt – 1800 zł i 730 USD. Zgłoszenia u ks. proboszcza A. Szczotki.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej w ubiegłą niedzielę zebrał na kweście na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin 5017,50 zł i 5 €.  Ofiarodawcom i wszystkim zaangażowanym w zespole Bóg zapłać.

Słuchacze Radia Maryja organizują XXVI pielgrzymkę na Jasną Górę – 9 lipca. Bliższe informacje w gablotce.

Poniedziałek – wspomnienie św. Romualda, opata

Środa           – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” oraz Krzeszowickie Centrum Zdrowia w Krzeszowicach zapraszają na bezpłatne badania dermatologiczne – BADANIE ZNAMION SKÓRNYCH  25.06.2017 (niedziela) w godz. 10.00 – 17.00 do Ośrodka Zdrowia w Krzeszowicach ul. Krakowska 8