XXIX Niedziela zwykła (18.10.2015)

Dzisiaj wypada święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia.

22 października wypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Będziemy przeżywać odpust nasz parafialny. Suma odpustowa – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Sumę poprowadzi i kazania wygłosi nasz rodak ks. Waldemar Niemiec który przeżywa jubileusz 25 lecia kapłaństwa.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętamy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Prosimy składać śmieci w nowej części cmentarza – do kontenera: szkło, plastiki, natomiast kwiaty, trawę i liście obok kontenera. Na niektórych grobach, od lat nieuporządkowanych, pozostawiona jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. Dziekanem. Tym grobom grozi likwidacja.

Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę młodzież zebrała 3080 zł. Ofiarodawcom i młodzieży kwestującej serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Armii Krajowej, Chłopickiego (2), Grunwaldzkiej, Polaczka, Wrzosowej (2), Żbickiej, Słonecznej i Targowej. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców zainteresowanych odsprzedażą oraz zakupem strojów do Pierwszej Komunii św., na kiermasz strojów, który odbędzie się dnia 21.10.2015 r. o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

Dzisiaj o godz. 19.00 w salce katechetycznej spotkanie Komitetu Parafialnego Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy wszystkich członków komitetu i inne osoby chcące wziąć udział w przygotowaniach Krzeszowic do Światowych Dni Młodzieży.

Czuwanie modlitewne młodzieży w ramach Światowych Dni Młodzieży z dekanatu Krzeszowice odbędzie się w Rudawie 24.10. 2015 r. o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę 25.10.2015 r. po Mszach św. Wydawnictwo Księgarnia Akademicka będzie rozprowadzać książkę ks. Piotra Gębki i p. Doroty Strojnowskiej pt: „Dzieje Parafii p.w. św. Marcina…”

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek   – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
Środa      – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
Czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża