XXIX Niedziela Zwykła – 20.10.2019

We wtorek wypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Ale już dzisiaj w naszym kościele obchodzimy odpust parafialny ku Jego czci. Sumę odpustową i kazania głosi ks. Andrzej Lichosyt kanclerz UPJP2.

Serdecznie zapraszamy na kolejny Krzeszowicki Wieczór Chwały sobotę, 26 października o godz. 19.00 do kościoła św. Marcina.

W przyszłą niedzielę Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej będzie kwestował przed kościołem na zapomogi dla ubogich z naszego miasta.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na cmentarzu. Szkło i plastiki wrzucamy do kontenera, a trawę obok kontenera na śmieci. Na niektórych grobach od wielu lat nieuporządkowanych, jest kartka z prośbą o konsultację w tej sprawie z ks. dziekanem w kancelarii (najlepiej we wtorki). Tym grobom grozi likwidacja.

W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i listopadowe.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszego kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (2), Krawczyńskiego, Polaczka, Nad Potokiem, Słonecznej, Sosnowej i Róża M.B. Szkaplerznej . Serdeczne Bóg zapłać.

Na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegłą niedzielę ministranci zebrali 2528zł. Ofiarodawcom i ministrantom kwestującym serdecznie dziękujemy.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego

W przyszłą niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy.