IV Niedziela Adwentu

Ks. Kardynał awansował naszego wikariusza ks. kan. Jana Wartę na proboszcza w Tarnawie k/Bochni. Serdecznie dziękujemy mu za siedmioletnią posługę i życzymy obfitości Bożej łaski w nowej parafii. Na jego miejsce został skierowany ks. Piotr Wróbel, którego serdecznie witamy i życzymy mu Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

Przygotowujemy się do przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia. Skorzystajmy wszyscy ze spowiedzi św. Spowiedź parafialna będzie:

• we wtorek w naszym kościele:
    • 14.00 – 18.00 (przerwa: 16.00 – 16.30)
  • w środę w starym kościele:
    • 8.00 – 12.00 (przerwa: 10.00 – 10.30)
    • 14.00 – 18.00 (przerwa: 16.00 – 16.30)

W czwartek wypada wigilia Bożego Narodzenia. Roraty odprawimy o godz. 8.00. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Rodziny spotkają się przy wigilijnej wieczerzy. Tego wieczoru w imię Jezusa Chrystusa narodzonego w Betlejem pogłębimy więzi miłości wzajemnej w rodzinie i przebaczymy sobie wzajemnie urazy. Przeżyjmy ten wieczór w jak największym skupieniu, zachowując nasze piękne polskie tradycje.

Kiedy na niebie ukaże się pierwsza gwiazda, zapalamy adwentową świecę, czytamy fragment Ewangelii o Bożym narodzeniu (najlepiej z ewangelii św. Łukasza rozdz. 2), a potem rodzina rozpoczyna wspólną modlitwę. Po modlitwie łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia i zasiadamy do wieczerzy. Po wieczerzy śpiewamy kolędy i oczekujemy na Pasterkę.

O północy Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy. Kolekta z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

W uroczystość Bożego Narodzenia Msza św. chrzcielna o godz. 11.00. Przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych u św. Marcina – we wtorek o godz. 18.45.

W niedzielę, w święto Świętej Rodziny (27. grudnia) o godz. 11.00 odprawię uroczystą Mszę św. dla małżonków, którzy obchodzą w tym roku 50. i 25-lecie małżeństwa. Proszę jubilatów o zgłaszanie swego udziału w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W minionym tygodniu na budowę kościoła naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Krakowskiej, Reymonta, Słonecznej, Żbickiej, os. Czatkowice Górne i Dolne. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Szlachetna Paczka trafiła do 26 rodzin w naszym dekanacie, w tym do 11 rodzin w Krzeszowicach. Ogólna wartość paczek – 82.000 zł. Darczyńców – 26, zaangażowanych 17 wolontariuszy na czele z Magdaleną Stach. W przygotowaniu paczek było zaangażowanych 5206 osób. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim.