II Niedziela Zwykła – 20.01.2019

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczenników. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele św. Marcina będzie odprawiona Msza św. za śp. Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska, zamówiona przez Burmistrza, Radę Gminy Krzeszowice.

Parafia nasza jest zaproszona na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i procesję światła – we wtorek, 22 stycznia o godz. 17.00 do Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Wyjazd indywidualnie.

W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską (kolędę). Serdecznie dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjęcie w swoich domach kapłanów z towarzyszącymi im ministrantami i za ofiary złożone przy tej okazji. Część ofiar jest przeznaczona na nasz kościół, seminarium, bratnią pomoc, utrzymanie domów samotnej matki i na UPJPII.

Grupa Apostolska w Nawojowej Górze serdecznie zaprasza na musical pt. „A kto wie czy za rogiem.. w poszukiwaniu Jezusa”, który odbędzie się 27 stycznia o godzinie 18 w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Krzeszowicach.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Majowej, Słonecznej, Sosnowej, Szarych Szeregów, Żbickiej, Ślusarczyka, Wrzosowej, Żołnierzy Września, Żwirki i Wigury, Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek   – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Wtorek           – wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera
Czwartek        – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Piątek             – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
Sobota            – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa