III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. podczas Mszy św. rano i od godz. 16.30 do 18.00. Nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. W tym dniu o godz. 17.30 odprawimy pierwsze Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo majowe – codziennie o 17.30.

Ze względu na 1 maja arcybiskup metropolita krakowski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla całej diecezji

Liturgiczne święto NMP Królowej Polski w tym roku jest przesunięte na sobotę 2 maja. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Zapraszamy w sobotę do uczczenia Królowej Polski i modlitwę do naszej Pani w tym trudnym czasie dla naszej Ojczyzny.

W przyszłą niedzielę nie będzie zmianki różańcowej. Członkowie Róż różańcowych jeszcze tym razem wymienią tajemniczki pomiędzy sobą.

Składka w następną niedzielę będzie przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Majowy cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych jest odwołany.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebani ofiarę złożyły i wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul: Długiej(2), Majowej, Słonecznej, Wyzwolenia, Żbickiej(3) i z Modlnicy. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

 

Kalendarz liturgiczny

Wtorek    – wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika i św. Ludwika Marii

                   Grignon de Montfort, prezbitera

Środa       – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Czwartek – wspomnienie św. Piusa V, papieża

Piątek      – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

Sobota     – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski