IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

Zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową w piątki o 17.15. Przed Gorzkimi Żalami o 15.40 koronka do Miłosierdzia Bożego.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej w kościele św. Marcina odbędzie się konferencja dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.15 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu na budowę naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Wyruszymy z kościoła św. Marcina po Mszy św. wieczornej ulicą Parkową, Apteczną, Szkolną i Żbicką do nowego kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich.

Grupa charytatywna rozpoczyna zbiórkę żywności dla osób potrzebujących, która trwać będzie od dzisiejszej niedzieli do następnej 7.04 włącznie. Żywność z długim terminem przydatności oraz środki chemiczne można składać w pudłach przy wyjściu z kościoła. Z zebranych rzeczy będą utworzone świąteczne paczki dla potrzebujących w naszej parafii. Już dziś dziękujemy za wszystkie dary.

W najbliższą sobotę 6.04 o godz. 15:00 grupa charytatywna zaprasza na Dobrą Sobotę. Tym razem z racji Wielkiego Postu będzie to Dobra Sobota z Dobrym Filmem.

Natomiast w przyszłą niedzielę 7.04 grupa charytatywna zaprasza na kiermasz ręcznie przygotowywanych stroików świątecznych. Kiermasz będzie odbywał się po każdej Mszy Św. przed kościołem. Dochód z kiermaszu będzie jak zawsze przeznaczony na pomoc potrzebującym. Przy okazji kiermaszu będzie można także zakupić Caritasowskie Baranki Wielkanocne w cenie 6 zł.

Wzorem ubiegłego roku, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, podczas której rozważamy mękę Pana Jezusa w trakcie nocnego marszu w samotności, milczeniu, trudzie pokonywania swoich słabości, by ostatecznie osiągnąć cel jakim jest indywidualne spotkanie z Żywym Bogiem. EDK rozpocznie się 12 kwietnia 2019 r. w kościoła św. Marcina Mszą świętą o godz. 19.30. Uczestnicy będą wędrować w okolicach Krzeszowic lub dotrą do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły dotyczące tras i rejestracji – na plakatach i stronie internetowej EDK