IX Niedziela Zwykła

IX Niedziela Zwykła KrzeszowiceDzisiaj, o godz. 11.00, ks. Tomasz Gawlik CM – pochodzący z naszej parafii odprawi Mszę Prymicyjną w naszym kościele. Polecamy go Bogu w naszych modlitwach. Przed kościołem, Zespół Interwencyjny Pomocy Międzyludzkiej kwestuje na półkolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Wracamy do ustalonego porządku Mszy św. A więc poniedziałek, wtorek i czwartek rano o 7.00 i środa, piątek i sobota o 18.00. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odmawiać po Mszy św.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

W piątek wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będąc w łasce uświęcającej i odmówiwszy akt oddania Sercu Jezusowemu („O, Jezu Najsłodszy…”), możemy w tym dniu uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.30 będzie procesja eucharystyczna po kościele. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.30 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej konferencja dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w kościele św. Marcina.  Tamże o godz. 18.45 – przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zmianka tajemnic różańcowych, a o 16.30 nabożeństwo czerwcowe.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek         – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Środa           – wspomnienie św. Justyna, męczennika
Sobota           ­- wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

●●●

Uczniowski Klub Sportowy wraz z Publicznym Gimnazjum w Krzeszowicach, Osiedlem Jurajskim, oraz Grupa Oazowa przy parafii Św. Marcina, w dniu dzisiejszym w godzinach 11.00 – 18.00 na placu przy gimnazjum organizuje Dzień Dziecka p.t. „Krzeszowice Dzieciom”. Serdecznie zapraszamy.