Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019

Dzisiaj jest druga niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Odpust w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Na poniedziałek jest przeniesiona uroczystość ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

We wtorek 30 kwietnia zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 17.30, z procesją po kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.

W piątek, 3 maja, wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 16.00 do 17.00. Nie będzie konferencji dla klas VI i VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Grupa charytatywna zaprasza na kolejną „Dobrą sobotę” w najbliższą sobotą 4 maja o godz. 15.00 w kaplicy naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpocznie się kolejny cykl kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych w salce przy kościele św. Marcina.

Również w przyszłą niedzielę o 16.00 zmianka różańcowa, a składka w tym dniu na renowację naszego kościoła.

Księża Misjonarze z Nowej Wsi w Krzeszowicach zapraszają w przyszłą niedzielę na sumę odpustową o godz. 12.00 ku czci św. Stanisława bpa i męczennika, którą odprawi ks. Jacek Lasoń, z okazji 25-lecia kapłaństwa. Po Mszy św. piknik rodzinny: zabawy  dla dzieci, kącik grillowi.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Polnej i Wrzosowej(2)  . Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Czwartek  – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota      – święto św. Floriana, męczennika, patrona m. Krakowa, strażaków i hutników.