Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny (27 XII 2020 r.)

Dzisiaj obchodzimy uroczystość św. Rodziny. Dodatkowa  Msza św. dziś  godz. 12.30.

Dziś również obchodzi swoje imieniny ks. Jan Jelonek, nasz wikariusz. Życzymy Mu wielu łask i błogosławieństwa. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

We wtorek wspominamy św. Sylwestra, papieża. Na zakończenie roku 2020 o godz. 17.15 uroczyste Nieszpory z kazaniem, ze śpiewem „Święty Boże” i hymnem dziękczynnym „Ciebie, Boga wysławiamy”. Po Nieszporach Msza św. wieczorna.

W piątek Nowy Rok 2021Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i 54. Światowy Dzień Pokoju. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na każdej mszy św. dodatkowa Msza św. o 12.30.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebanii złożyły ofiarę oraz wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul. Długiej, Grunwaldzkiej, Polnej, Reymonta, Różanej Doliny, Stopki, Ślusarczyka, Szarych Szeregów(2),  Targowej, Widokowej, Wyzwolenia, Żbickiej(3) oraz Gorenic i Filipowic.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – Święto  Świętych Młodzianków
Sobota – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu