Uroczystość Chrystusa Króla

W ubiegłą niedzielę przeżyliśmy uroczystość konsekracji naszego kościoła. Ks. kard. Stanisław Dziwisz podarował naszej parafii ornat w którym odprawiał św. nasz patron. Naszą wdzięczność wyraźmy w modlitwie za ks. kardynała i za kościół w diecezji.

Dzisiaj, wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Wspominamy także św. Cecylię dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. O godz. 16.30 – różaniec z wypominkami.

Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej przeprowadzi w przyszłą niedzielę kwestę przed kościołem na świąteczne paczki żywnościowe dla najuboższych z naszego miasta.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty w niedzielę o godz. 9.00.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Armii Krajowej (2), Grunwaldzkiej, Reymonta, Krakowskiej i Wyzwolenia. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Rozpoczynamy zapisy parafian, którzy pragną wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku. Zapisywać można się dziś przed kościołem u Liderów Parafialnych lub w każdy czwartek w godz. 18:30 — 19:30 w Domu Parafialnym przy kościele św. Marcina. W przyszłą niedzielę 29.11 o godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie Komitetu Organizacyjnego ŚDM również w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą jeszcze dołączyć do Komitetu. Zapraszamy również na Apele Jasnogórskie, które będą się odbywać w każdy wtorek o godz. 21 w naszym kościele.

Ks. Dziekan organizuje 8-dniową pielgrzymkę do Ziemi św. i Jordanii w dniach od
9 do 16 kwietnia
Jest to pielgrzymka szczególnie dla tych, którzy byli już w Izraelu, ale pragną zobaczyć kolejną część Ziemi Świętej na terenie Jordanii: Jerach, Górę Nebo, Madabę, Petrę, Amman i miejsce chrztu Pana Jezusa. Ponadto pobyt w Nazarecie, nad jeziorem Galilejskim, w Betlejem i Jerozolimie. Koszt 1450 USD i 600 zł. Zgłoszenia u ks. Andrzeja Szczotki.

Zdjęcia z konsekracji można nabyć u fotografa P. Smereki w Rynku lub zapisywać się w zakrystii na zdjęcia fotografa Kardynała po podaniu numeru zdjęć, które są na naszych stronach internetowych  GALERIA >> Kliknij <<

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek   – wspomnienie Klemensa I, papieża i męczennika
Wtorek            – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.
Środa               – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

W przyszłą niedzielę (29.11), odbędzie się koncert w kościele w Tenczynku o godz 17.00. Szczegóły na afiszu w gablotce parafialnej.