V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020

Nabożeństwo majowe – codziennie o godz. 17.30.

W przyszłą niedzielę, 17 maja w kościele św. Marcina podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rocznica I Komunii Świętej. Z tej okazji zapraszamy na tę Mszę św. wyłącznie osoby związane z rocznicą. Msza będzie również transmitowana na parafialnym Facebooku parafii św. Marcina.

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie kościoła i plebani ofiarę złożyły i wpłaciły na konto parafialne rodziny z ul: Dąbrowskiego, Długiej, Grunwaldzkiej, Tęczowej, Szarych Szeregów(3), Widokowej, Wyzwolenia, Żbickiej, z ul. Heleny w Krakowie, z os. Ogrodowego w Krakowie i Róża Św. Jana Pawła II. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w  konkursie plastycznym organizowanym przez naszą parafię z okazji obchodów 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

Prosimy o wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 lub A4, techniką płaską dowolną, przedstawiającą postać lub działalność św. Jana Pawła II.

Zdjęcie pracy oraz dane autora (imię, nazwisko, wiek) należy przesłać do 15 maja na adres email:  konkurs@jp2krzeszowice.pl  lub poprzez wiadomość na naszej stronie Facebook (wysłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie naszej parafii).

Wyniki konkursu oraz termin rozdania nagród zostaną podane  na naszej stronie internetowej.

Środa       – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Czwartek – święto św. Macieja Apostoła

Sobota     – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

***

Burmistrz Gminy Krzeszowice zawiadamia o przedłużeniu terminu wyłożenia do publicznego wglądu:

─ projektów zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Krzeszowice wraz z prognozą oddziaływania na środowisko,

─ projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar poprzemysłowy po dawnej kopalni porfiru w Miękini i Czernej,

─ projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Krzeszowice – zmiana nr 6 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko,

─ o ustaleniu nowego terminu dyskusji publicznej,

─ oraz o ustaleniu nowego terminu składania uwag do w/w projektów.

Szczegółowe informacje dot. wyłożenia znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, w Obwieszczeniach Burmistrza Gminy Krzeszowice z 6.05.2020 r.