VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialna VII Niedziala zwykła Parafia św Jana Pawła II w Krzeszowicach

Z racji rozpoczęcia 40-godzinnego nabożeństwa, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, do Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, a potem, w poniedziałek i wtorek – od godz. 8.00 do 18.00.

Zmarł Józef Szałas – ojciec naszego proboszcza ks. Karola. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Jest możliwość wyjazdu na pogrzeb autobusem sprzed kościoła św. Marcina o godz. 12.00 i busami sprzed kościoła św. Jana Pawła II również o 12.00. Chcący skorzystać z przejazdu, zgłoszą się dzisiaj w zakrystii jednego lub drugiego kościoła. Pogrzeb odbędzie się w Starym Bieżanowie, w kościele pw. Narodzenia NMP w Krakowie. ul. ks. J.Popiełuszki 35.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej (2) i Czatkowic. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek     – wspomnienie św. Piotra Damiana,  biskupa i doktora Kościoła
Środa       – Święto Katedry św. Piotra Apostoła

Czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika i bł. Stefana Frelichowskiego, prezbitera, patrona harcerzy

●●●

W piątek, w domu parafialnym przy kościele św. Marcina przymiarka strojów komunijnych. W godz. 16.00-17.45 chłopcy, 17.45-20.00 dziewczynki, zgodnie z planem rozdanym w klasach. Rodzice, którzy nie odebrali jeszcze książeczek, mogą to zrobić w zakrystii lub kancelarii.

W najbliższą niedzielę, 26 lutego, Maltańska Służba Medyczna działająca przy naszej parafii organizuje akcję krwiodawstwa. Pełnoletnie osoby z dowodem osobistym mogą oddać krew w godzinach 8.30-12.30 w domu parafialnym. Zachęcamy do udziału w akcji. Oddawanie krwi jest naszym uczynkiem miłosierdzia.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa prowadzi akcję poszukiwania dawcy szpiku kostnego dla 19-letniej Gabrysi. Bliższe informacje w gablotce przed kościołem.