XII Niedziela zwykła

XII Niedziela zwykła

Dzisiaj o 16.30 nabożeństwo czerwcowe a po nim o 17.00 Msza św.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym.

W środę o godz. 15.00 przybędą do nas (do starego kościoła) symbole ŚDM – Krzyż i Ikona MB. O godz. 15.00 zmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 będzie koncelebrowana Msza św. księży z dekanatu Krzeszowice, a potem przejdziemy z symbolami do nowego kościoła, rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Symbole te pozostaną w nowym kościele do godz. 7.00 w czwartek.

Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego – w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 w kościele św. Marcina.

W piątek Msze św. na zakończenie roku szkolnego:

godz. 8.00 dla młodzieży gimnazjalnej (w nowym kościele)

▬ godz. 8.00 dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (w starym kościele)

▬ godz. 10.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej (w starym kościele)

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odprawimy Mszę św. przy Krzyżu Milenijnym w Czatkowicach. Po Mszy św. będzie piknik. Zapraszamy.

Młodzież z parafii Krzeszowice chcąca uczestniczyć w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie, może zapisywać się w każdy czwartek od 18.30 w salce katechetycznej parafii św. Marcina na podczas dyżuru Komitetu Parafialnego ŚDM. Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa w gablocie parafialnej.

3 lipca (w niedzielę) o godzinie 18.00, w kościele JP2 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodzin goszczących pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy również te rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów, lecz jeszcze tego nie zadeklarowały.

Słuchacze Radia Maryja organizują XXV pielgrzymkę na Jasną Górę – 10 lipca. Bliższe informacje w gablotce.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Dąbrowskiego i Ślusarczyka. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.


„Przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3 powstała Poradnia Bioetyczna. Można w niej bezpłatnie uzyskać pomoc w rozwiązaniu trudnego dylematu moralnego w zakresie bioetyki, jak np. leczenia niepłodności, in vitro, naprotechnologii, antykoncepcji, naturalnych metod rozpoznawania płodności, ciąży pozamacicznej, niepomyślnej diagnozy prenatalnej, przeszczepów, etyki lekarskiej oraz opieki nad chorymi i umierającymi. W ramach Poradni można również uzyskać bezpłatną poradę prawną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą poradni na plakatach oraz na stronie internetowej www.poradniabioetyczna.pl