XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2018

Dzisiaj o godz. 16.30 zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie naszego kościoła.

W poniedziałek 3 września w naszym kościele Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla gimnazjum i szkoły podstawowej nr 1 o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Również w poniedziałek,  ale w kościele św. Marcina o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 oraz dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych: ZSP i LO.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.30 i od godz. 16.30 do 18.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi św. na rozpoczęcie roku szkolnego w pierwszy  piątek miesiąca.

W piątek po Mszy św. wieczornej pouczenie przed chrzcielne w salce za zakrystią.

W piątek (7. września), organizujemy pielgrzymkę dla chorych i osób w podeszłym wieku do Płok. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej i zakrystii.

W sobotę 8 września na Mszy św. o godz. 17.00 zostanie nadany kościołowi w Sance tytuł Sanktuarium  Matki  Boskiej Pani Saneckiej, Matki Oczekiwanego Macierzyństwa. Na tą uroczystość zaprasza ks. Proboszcz.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej 16 września od godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Msza św. o godz. 11.00.

Krzeszowickie małżeństwa skupione w ruchu Equipes Notre Dame zapraszają wszystkie małżeństwa sakramentalne w czwartek 6 września na Mszę świętą o godz. 18.00, po której będzie można dowiedzieć się więcej o wspólnocie. zapraszamy i zachęcamy do spotkania.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Powstańców Śląskich i Targowej. Serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Wtorek          – wspomnienie bł. Stelli Mordasewicz i dziesięciu Towarzyszek, dziewic i męczennic (ss. nazaretanek z Nowogródka).

Środa             – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty

Piątek            – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika

Sobota           – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny