XXXIII Niedziela zwykła

XXXIII Niedziela zwyklaDziś przeżywamy rocznicę konsekracji naszego Kościoła.

Dzisiaj też wypada wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Również dziś obchodzimy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym: „Pokój dla Iraku”. Młodzież oazowa i ministranci przed kościołem zbierają do puszek na Kościół prześladowany w Iraku.

Dzisiaj, na zakończenie diecezjalnych obchodów Jubileuszu Miłosierdzia w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się koncert pt. „Bóg liczy na ciebie”. Wstęp wolny.

W przyszłą sobotę, 19 listopada o godz. 12.00, na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Będzie tam obecny Episkopat Polski i delegacje ze wszystkich diecezji w Polsce. Ks. Kardynał zaprasza nas na tę uroczystość. Straż Honorowa NSPJ i NSM organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik. Wyjazd w sobotę o godz. 6.30. Szczegóły w gablotce parafialnej.

W naszym kościele po Mszy św. wieczornej modlimy się przed Najświętszym Sakramentem przed tym uroczystym aktem, którego dokonamy w naszej wspólnocie w najbliższą niedzielę. Zapraszamy wszystkich do tej modlitw

W ubiegłym tygodniu na budowę i wykończenie naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Polaczka, Żbickiej i Trzebini  Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Ks. dziekan organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 11 do 18 marca. Koszt 1040 $ i 600 zł. Zgłoszenia u ks. dziekana.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa        – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia

Czwartek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Piątek       – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Sobota      – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy