Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Wielkiego Postu (21 II 2021 r.)

Dziś wypada wspomnienie św. Piotra Damiana, biskupa i doktora kościoła.

W Wielkim Poście zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej –
w piątki  o 17.15 dla dzieci i dorosłych, oraz w Gorzkich Żalach – w niedzielę o godz. 16.00 (15:40 – Koronka do Bożego Miłosierdzia). Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Kazania pasyjne podczas Gorzkich Żali wygłosi ks. Łukasz Jachymiak wikary z kościoła św. Marcina.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym z okazji Roku
św. Józefa. Prosimy o wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać św. Józefa
w dowolnej technice płaskiej nie mniejszej niż A4 (np. rysunek, kolaż) lub przestrzennej
(np. rzeźba w glinie, modelinie, itp. ). Pracę należy dostarczyć do 1 marca do Szkoły Podstawowej nr 1 lub do zakrystii. Prosimy o podpisanie prac z tyłu  imieniem, nazwiskiem, wiekiem i klasą. Spośród dostarczonych prac zostaną wybrane najpiękniejsze, z których zostanie utworzona wystawa poświęcona św. Józefowi w naszym kościele.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła

Wtorek          – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana i wyprowadziliśmy z naszego kościoła
śp. Antoniego Korbiela. Wieczny odpoczynek…