Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019

Dzisiaj wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Od jutra w dni powszednie w kościele św. Marcina nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Roraty w niedzielę o godz. 7.30. O 16.00 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na budowę kościoła i plebanii.

W przyszłą niedzielę w kościele św. Marcina  o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza św. o Boże błogosławieństwo dla pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” i Kopalni Porfiru (w Zalasiu) i Diabazu (w Niedźwiedziej Górze) i ich rodzin. Zapraszamy do udziału także górników-emerytów i ich rodziny.  Natomiast za zmarłych pracowników Kopalni Wapienia „Czatkowice S.A.” będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele w niedzielę 8. grudnia o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie ze świętym Mikołajem, które odbędzie się 7 grudnia o godz. 15.00  prosimy o zgłaszanie dzieci w zakrystii.

Pan Kościelny i Organista zakończyli roznoszenie opłatków. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie ich w  domach. Opłatki jeszcze  można otrzymać bezpośrednio u nich.

W minionym tygodniu na budowę kościoła i plebanii złożyły ofiarę rodziny z ul. Długiej, Polaczka, Słonecznej, Wrzosowej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

W Uroczystość Najświętszej Rodziny, 29. grudnia o godz. 11.00 odprawimy uroczystą Mszę św. w intencji obchodzących jubileusz  małżeństwa. Jubilaci mogą zgłaszać swój udział w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Mogą dołączyć małżeństwa niekoniecznie z pełnym jubileuszem.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

Sobota           – święto św. Andrzeja Apostoła