IV Niedziela Wielkanocna

dobrypasterzJutro pierwsza rocznica kanonizacji naszego patrona św. Jana Pawła II. Zapraszam wszystkich na 18.00 na Mszę św. dziękczynną. Po Mszy św. wystawienie Najświetszego Sakramentu i Litania do św. Jana Pawła II.

W czwartek o godz. 17.30 zostanie odprawione w kościele św. Marcina pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. W naszym Kościele nabożeństwa majowe będą odprawiane w niedzielę przed Mszą św. popołudniową o 16.30. W czasie nabożeństw majowych modlimy za Ojca Świętego Franciszka, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne, o dobre urodzaje.

W czwartek u św. Marcina po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 8.00 i od godz. 16.30 do 18.00. Nie będzie konferencji dla klas I i II gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

W piątek, ze względu na świąteczny charakter tego dnia, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek o godz. 18.30 w domu parafialnym u św. Marcina odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę wypada 3 maja. W kościele św. Marcina uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny o Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski odprawiona będzie o godz. 11.00, a przedtem o 10.30 będzie uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza w parku.

W naszym Kościele również o 11.00 odprawimy Mszę św. z formularza o N.M.P. Królowej Korony Polskiej. O godz. 17.00 zmianka różańcowa u św. Marcina, Na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. do św. Marcina wszystkich maturzystów wraz z ich rodzinami, wychowawcami, koleżankami i kolegami.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na budowę nowego kościoła.

W minionym tygodniu na budowę kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul. Słonecznej, Szarych Szeregów i Wrzosowej (2). Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Gidel na „Kąpiółkę” – 3 maja. Informacja w gablotce.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek – wspomnienie św. Piotra Chanela, prezbitera i męczennika i św. Ludwika Marii

Grignon de Montfort, prezbitera

Środa            – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Czwartek      – wspomnienie św. Piusa V, papieża

Piątek          – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika

Sobota          – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

●●●

Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Trzebini zaprasza młodzież na bezpłatne praktyki. Istnieje możliwość ukończenia gimnazjum i szkolenia zawodowego. Uczestnik może korzystać z zakwaterowania w internacie wraz z wyżywieniem. Szczegóły w gablotce.