I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkeigo Postu Krzeszowice

Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas zbawienia i łaski. Zapraszamy na Gorzkie Żale – w każdą niedzielę o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową – w piątki o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy ponadto do zachowania w Wielkim Poście abstynencji od alkoholu i wszelkich używek. W każdą niedzielę Wielkiego Postu w Naszym Kościele: o godz. 8.30 – śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej; zaś przed nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 15.00 – odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj wypada święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa – patronów Europy. Składka jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II. Parafialny Zespół Charytatywny kwestuje przed naszymi kościołami na najbiedniejszych. Potraktujmy tę kwestę jako jałmużnę postną. Ofiarę tę składamy, żeby wynagrodzić Panu Bogu grzechy obżarstwa i pijaństwa oraz nieprzestrzeganie postów piątkowych. Przypominamy, że Zespół Charytatywny pełni dyżur w każdą środę w Domu Parafialnym przy Parafii św. Marcina, od godz. 16.00 do 17.30. Można w tym czasie przynosić środki czystości i odzież czystą, w dobrym stanie, a potrzebujący mogą zgłaszać jej swoje potrzeby.

Przy Parafii św. Marcina:

– W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

– W piątek o godz. 18.30 odbędzie się pouczenie dla rodziców i chrzestnych.

– W niedzielę, 21 lutego o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie Parafialnego Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

We wtorek młodzież zaprasza na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

W ubiegłym tygodniu na budowę kościoła złożyła ofiarę rodzina z ul. Trzebińskiej. Serdeczne Bóg zapłać.

Płyty z konsekracji są dostępne w zakrystii. Cena 20 zł.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek  – wspomnienie bł. Michała Sopoćki, prezbitera

●●●

W przyszłą niedzielę Strażacy OSP będą kwestować na poszkodowaną przez pożar przed kilku tygodniami rodzinę Kogutów z Woli Filipowskiej.