VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 13.05.2018

Dzisiaj wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Przed kościołem w dniu dzisiejszym kwestuje  Świetlica Terapeutyczna z Radwanowic.

Dziś rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie w naszym Kościele, które będą odprawiane 13 dnia każdego miesiąca do października. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych pięknych nabożeństwach, które w tym roku będzie prowadził ks. Mateusz Hosaja obecny wicerektor Seminarium Duchownego w Krakowie.

Program nabożeństwa fatimskiego dzisiaj jest następujący:

– o godz. 16.15 różaniec prowadzony przez Róże

– o godz. 17.00 Msza św. z kazaniem fatimskim i procesja fatimska

– adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski.

Spowiedź dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii w naszym kościele, w sobotę, o godz. 9.00. Wszystkie dzieci przychodzą na nabożeństwo pokutne o godz. 8.40.

W niedzielę, o godz. 11 w naszym kościele Pierwsza Komunia Święta.

Ks. Wojciech  organizuje dla młodzieży wyjazd na ogólnopolskie spotkanie młodych w Lednicy koło Gniezna w dniach 1-2 czerwca. Koszt 100 zł. Szczegóły na plakacie. Zapisy u ks. Wojciecha.

W minionym tygodniu na budowę naszego Kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul: Armii Krajowej, Kwiatowej i Szarych Szeregów. Serdeczne Bóg zapłać.

19 maja, w Wigilię Zesłania Ducha Św., odbędzie się w Czernej czuwanie modlitewne Szczegóły w gablotce przed kościołem.

Środa   – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

●●●

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” zaprasza na różnorakie badania. Szczegóły w gablotce.