XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 6.30 do 7.00 i od godz. 16.30 do 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 zmianka tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na budowę i wykończenie naszego kościoła i plebanii.

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj ugościli pielgrzymów z pielgrzymki góralskiej.

Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 16. sierpniana procesję pogrzebu Matki Bożej.

W ubiegłym tygodniu na budowę naszego kościoła i plebanii złożyli ofiarę pielgrzymi do Gietrzwałdu i św. Lipki. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

Poniedziałek         – wspomnienie św. Marty

Wtorek                  – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

Środa                   – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

Czwartek              – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

●●●

Ogłoszenie Marszałka Małopolski:

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu plenerowym pod nazwą Mobilny Punkty Informacyjny Funduszy Europejskich, który odbywa się dzisiaj na rynku w Krzeszowicach. Od godziny 9.00 do 17.00 specjaliści ds. funduszy europejskich udzielą bezpłatnych porad – jak skorzystać z dotacji unijnych. Dla dzieci i młodzieży zabawy i warsztaty plastyczne oraz ekologiczne.

zapraszają:

Witold Kozłowski – Marszałek Małopolski