XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019

Dzisiaj wypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, prezbitera. O godz. 16.30 odbędzie się zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie kościoła i plebanii.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

W środę (7. sierpnia) w godz. 13.00 – 14.30 zatrzyma się w parafii św. Marcina kolejna pielgrzymka ze Skawiny i Czernichowa, która podąża do Częstochowy. Jeśli ktoś chciałby posilić pielgrzymów, może to zrobić przy kościele, lub u siebie w domu.

Straż Honorowa NSPJ organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej 17. sierpniana procesję pogrzebu Matki Bożej. Szczegóły gablotce parafialnej.

Msza św. w intencji pielgrzymów do sanktuarium w Gietrzwałdzie i św. Lipki będzie odprawiona 22 grudnia o godz. 17.00.

W minionym tygodniu na budowę naszego kościoła złożyły ofiarę rodziny z ul: Dąbrowskiego i Długiej. Składamy serdeczne Bóg zapłać

Wtorek         – święto Przemienienia Pańskiego

Czwartek      – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Piątek          – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy