XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018

Dzisiaj o godz. 16.30 odbędzie się zmianka różańcowa, a składka jest przeznaczona na budowę i wykończenie naszego kościoła.

Sierpień jest miesiącem szczególnej wstrzemięźliwości, w którym powstrzymujemy się od spożywania alkoholu. Zachęcajmy się do tej praktyki, aby wynagrodzić Bogu grzechy pijaństwa.

We wtorek w godz. 13.00 – 14.30 zatrzyma się w parafii św. Marcina kolejna pielgrzymka ze Skawiny i Czernichowa, która podąża do Częstochowy. Jeśli ktoś chciałby posilić pielgrzymów, może to zrobić przy kościele, lub u siebie w domu.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się pouczenie przed chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w salce za zakrystią.

W minionym tygodniu na renowację naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Ślusarczyka, Nawojowej Góry i Róża O. Pio. Serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego

Środa           – św. Dominika, prezbitera

Czwartek    – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Piątek            – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika