XX Niedziela Zwykła

XXNDZWDzisiaj wypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Jutro wypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy św. będę poświęcał bukiety z ziół i kwiatów. Franciszkański Zakon Świeckich będzie  rozprowadzał przed Kościołem wiązanki ziół, dochód jest przeznaczony na misje kapucyńskie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w te wakacje ugościli pielgrzymów , zdążających do Częstochowy. Dziękujemy Paniom ze Straży Honorowej i wszystkim, którzy z wielkim poświęceniem przygotowali posiłek. Dziękujemy także właścicielom sklepów, którzy ofiarowali różne produkty żywnościowe.

We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do godz. 20.00 w kościele św. Marcina.

Tamże w piątek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym odbędzie się przygotowanie liturgiczne dla rodziców i chrzestnych.

Straż Honorowa NSPJ organizuje 19. sierpnia jednodniową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na „Dróżki”, Nieszpory i „Procesję Zaśnięcia Matki Bożej”. Szczegóły w gablotce.

W przyszłym roku wypada setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Ks. Andrzej Szczotka organizuje samolotową 8-io dniową pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 26 maja do 2 czerwca 2017 r. W programie: Lizbona – Ajustrel – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Braga – Santiago de Compostela – Rejs w Porto – Coimbra – Sintra – Cabo da Roca – Cascais. Cena – 3590 zł. Program jest wywieszony w gablotce parafialnej. Zgłoszenia u ks. proboszcza.

W minionym tygodniu na budowę i wykończenie  naszej świątyni złożyły ofiarę rodziny z ul. Majowej, Wrzosowej(2), Żbickiej(2) i z Bębła. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego

Wtorek    – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

Środa      – święto św. Jacka, prezbitera, patrona diecezji krakowskiej

Czwartek – wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy

Sobota    – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

 Zakład Pracy „U Jędrusia” w Morawicy koło lotniska w Balicach poszukuje pracowników. Zapewnia dowóz , regularne i pewne wynagrodzenie.  Osoby poszukujące pracy proszone są o zgłoszenie się osobiście do Zakładu.